Wskaźnik EP opisuje wielkość zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną w skali roku. Zapotrzebowanie na tą energię wynika z eksploatacji budynku. Wyraża się ją w kWh/m2 rok - w odniesiueniu do jednostki powierzchni użytkowej.
Wskaźnik EP to ilościowa ocena zużycia energii - opisuje ilość energii zużywaną podczas eksploatacji budynku. Każdy budynek o danych parametrach posiada pewną referencyjną - ustawową wartość EP, która wynika z przepisów budowlanych. Świadectwo energetyczne jest więc porównaniem właściwości energetycznych danego budynku z właściwościami budynku referencyjnego. To porównanie nazywane jest jakościową oceną energetyczną budynku i wskazuje, czy mieści się on we wskazanej przez przepisy normie.
Wskaźnik EK odzwierciedla w odniesieniu do jednostki powierzchni użytkowej roczne zapotrzebowanie budynku na energię końcową, spożytkowaną na:
Wyrażany jest on, podobnie jak wskaźnik EP, w kWh/m2 rok, a jego wartość jest miarą efektywności energetycznej budynku.
Wartości współczynników EP i EK wskazują efektywność energetyczną budynku i ilość zużywanej przez niego energii. Im mniejsze wartości obu współczynników, tym lepszy pod względem energetycznym jest dany budynek.
Oferta: audyt energetyczny, świadectwo energetyczne, bilans energetyczny, charaketerystyka energetyczna, ocena energetyczna, termomodernizacja, termowizja, budownictwo pasywne, budownictwo energooszczędne.
Zasięg: Gniezno i powiat gnieźnieński, Poznań i powiat poznański, Wielkopolska.
Termomodernizacja w Polsce - zasady uzyskania kredytu i premii termomodernizacyjnej - broszura Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. - czytaj dalej
(c) Copyright Nowoczesna Technika Instalacyjna 2009-2020. All rights reserved.
strona główna | oferta | świadectwo energetyczne | audyt energetyczny | termowizja | kontakt | mapa serwisu